Charakterystyka Ragdolla

Ragdoll – czyli wolne tłumaczenie szmaciana lalka. Koty zaliczane do rasy kotów pół-długowłosych. Nazwa rasy pochodzi od tego, że gdy osoba, której ufają, weźmie je na ręce, kot odpręża się i rozluźnia mięśnie przez co można powiedzieć, że udaje szmacianą lalkę. Koty o prześlicznym umaszczeniu i niebieskich oczach.

 

Na ogół ragdoll jest bardzo ufny, cichy i spokojny. Bardzo rzadko miauczy jednak uwielbia mruczeć, gdy coś im odpowiada. Czasem zachowują się jak psy: biegają za swoim ogonem, żegnają i witają pod drzwiami domowników. Koty te bardzo często reagują na swoje imię. Często przychodzą jak się je woła. Bardzo lubią towarzystwo i źle znoszą samotność. Lubią się bawić. Bardzo szybko się aklimatyzują w nowym otoczeniu oraz akceptują inne zwierzęta.

 

Moja kotka OHARA jest na ogół bardzo spokojna, jednak co do pieszczot i przytulania to wtedy kiedy sama ma na to ochotę. Lubi się bawić, lubi się wspinać i wysoko skakać, na szczęście nie po firmanach. Lubi wylegiwać się na parapecie, na łóżku piętrowym, ale też na podłodze. Lubi obserwować świat z góry. Jedyne co zniszczyła to przewody do zasilacza i przewód do słuchawek, ale była wtedy jeszcze mała. Takie rzeczy przez pewien czasu musiały być chowane. Obecnie już wie, że tego nie wolno i mam spokój. Co do kociaków to jest ich wszędzie pełno i są bardzo żywe, lubią pieszczoty, ale wtedy kiedy one chcę. Skaczą, biegają, wspinają się i robią to co inne kociaki.

 

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera